Diplomat Zarf

Diplomat Zarf

Birçok firmanın kurumsallık yarışına girdiği iş dünyasında, firmalar olabilecek her alanda kendi isimlerinin duyulması ve kendi varlıklarının hatırlanması çabasına girdiler. Bu çabaların sonucunda da kendilerini özellikle dış yazışmalarında ve firma dışı işlerinde kullandıkları her türlü materyale kendilerini temsil edecek bir çeşit imza atmakta buldular.

İlk olarak antetli kağıtlar, hem posta hem de elektronik posta yoluyla yapılan her türlü iletişimde firma içi ve dışında kullanılmaya başlandı. Ancak firmanın logosu, ismi ve adres bilgilerini üzerlerinde bulunduran antetli kağıtlar gittikleri zarf içinden çıkarılana kadar istenen etkiyi veremiyordu. Bunun çözümü olarak firmalar diplomat zarf dediğimiz zarfları kullanmaya başladılar.

Diplomat zarflar firmaların şirket içi veya dışı resmi yazışmalarında kullandıkları zarf çeşidi olmaya başladı. Tıpkı antetli kağıtlarda olduğu gibi firmalar diplomat zarfların üzerlerine de kendi logolarını veya adres bilgilerini hatta eğer var ise sloganlarını bastırabiliyorlar. Bu da firmaların yaptığı yazışmaların ayrı bir resmiyet ve kurumsallık kazanmasına neden oluyor

Bu tarz diplomat zarflar pencereli veya penceresiz olarak ikiye ayrılmıştır. Genellikle 90 gr veya 110 gr lıklar tercih edilir. Ebat olarakta 10,5X24 cm ebatlarındaki daha çok tercih edilir.
Ayrıca diplomat zarfların daha büyük ebatlarıda vardır. Bunlar torba zarf dediğimiz büyük boy zarflardır.

Sanat Reklam Ajansı olarak diplomat ve torba zarflar konusund en uygun ve en ucuz fiyatlar çerçevesinde siz değerli müşterilerimize yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağız

Diplomat Zarf
Hemen Ara
Whatsapp Mesaj Kutusu
Gönder